Sedye ve Hasta Asansörleri

Sağlık tesislerinde kullanılan hasta asansörleri, SEDYE taşımak amaçlı olarak tasarlanırlar. Hasta asansörlerinin taşıma kapasiteleri 1600 Kg, 2000 Kg, 2500 Kg şeklindedir.
 
Asansörü kullanan hastaların sedye ve tekerlekli sandalye ile kabin giriş ve çıkışlarında sorun yaşamamaları, konforlu seyir yapmaları için; Tam otomatik kapılar kullanılmakta, kabin kat seviyelerinin hassas ayarı yapılmakta ve frekans kontrollü kademesiz hız ile konforlu seyir sağlanmaktadır.
 
Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken hasta asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, antibakteriyel taban malzemeleri seçilir. Sedye çarpma seviyesine konulan çarpma kirişleri kabinde oluşan çarpma sırasında hastaya ve kabine verebilecek zararları kaldıracak şekilde dizayn edilir. Kabin iç dizaynı ve kabin aydınlatmaları itina ile seçilerek hastanın psikolojisini rahatlatmak hedef alınır.
 
- Tavandan aydınlatma nedeniyle ışığın hastaların gözlerini rahatsız etmemesi için  yan duvarlarda kabin aydınlatması özelliği.
- Kapı panelleri kapandığında arasında bir engel veya insan bulunması halinde kapılara geri hareket veren yolcu koruma sistemi
- Sedyelerin kolay transferi ve yaşlıların ya da engellilerin takılma tehlikesini ortadan kaldırmak için 3 mm seviye ayar hassasiyeti.
- Asansör kabininde standart olarak engelliler erişim şartlarına tam uygunluk ve kat seviyelerinin Braille alfabesiyle gösterimi.